novosti

Poliklinika Ghetaldus i Uskrsni zec u Zoološkom vrtu

Podjela pisanica stanovnicima Zoološkog vrta, igre i radionice nadahnute zečevima, mnogobrojni atraktivni zabavni sadržaji i darovi iznenađenja za najmlađe – dio je onoga što posjetitelje Zoološkog vrta grada Zagreba očekuje na Uskrsni ponedjeljak, 2. travnja.

Tradicionalni program Zekanje u Zoo vrtu nikada nije bio bogatiji. Od 11 do 17 sati djecu očekuje bogat prigodni program – mađioničar, edukativne radionice, oslikavanje lica, vesela natjecanja, igranje društvenih igara, čitanje knjiga, fotografiranje sa zekom i priprema poslastica za životinje.

Među posebno zanimljivim edukacijama je i ona o vidu životinja – radionica koja će se odražati u učionici na edukativnom trgu u suradnji sa Poliklinikom Ghetaldus.

U nastavku pogledajte raspored zbivanja i vidimo se u ponedjeljak na Zekanju u Zoo vrtu!

1. Radionica pripreme poslastica za životinje Zoo vrta (od 11-13 sati)
Događanje započinje u 11 sati davanjem pisanica lavovima. Nakon toga, radionica izrade pisanica za ostale životinje se održava na „Zebrinom trgu“ od 11-13 sati, a dijeljenje kuhanih jaja preostalim životinjama održava se prema rasporedu.

2. Podjela ”pisanica” životinjama (od 13:30 – 15:00 sati)
13:30 – Lemuri
13:45 – Smeđi medvjed
14:00 – Merkati
14:10 – Mungos
14:30 – Bradavičasti gušteri
14:45 – Čimpanza
15:00 – Nosati rakuni i kapucini

3. Igra ”U kojem grmu leži zec?” (Aleja Watson & Crick – Zebrin trg od 11-17 sati)
Zabavni poligon! Testirajte svoju spretnost i snalažljivost!
– poklon: ČASOPIS ŠKRINJICA i ZAGONETKE

4. Igra ” Zeko hop” (Trg Custeau – Kod morskih lavova od 11-17 sati)
Zabavni poligon! Testirajte svoju spremnost i snalažljivost!
– poklon ČASOPIS ŠKRINJICA i ZAGONETKE

4. Dida Božina potraga za pisanicama (šetnice Zoo vrta, start u 13 sati)
Pisanice (ukupno 40 kom) će biti sakrivene na posjetiteljima dostupnim mjestima. Svaki posjetitelj može zamijeniti samo jednu pisanicu u zamjenu za Dida Božin slatki paketić u suvenirnici Zoo vrta.
– poklon: DIDA BOŽINI PROIZVODI

5. Zekanje sa zecom (Zoo restoran ”Kod morskog lava” – II. kat od 11-17 sati)
Druženje i slikanje s Uskrsnim zecom.

6. Likovno – kreativna radionica – (Zoo restoran ”Kod morskog lava” – II. kat od 11-17 sati)
Izrada zečjih uši od papira u društvu velikog bijelog zeca i grickanje mrkvice!

7. Druženje s kunićima i edukacija o zecu i kuniću (Dječji Zoo od 11-17 sati)
Kunići polako, uz pse i mačke, postaju sve brojniji kućni ljubimci. Usprkos tome, prati ih imidž ”domaće životinje” tj. ”hrane” ili se smatraju idealnom igračkom za djecu. Udruga Zecovi koja za cilj ima promjenu ustaljenog obrasca razmišljanja i ”osvajanje” odgovarajućeg statusa kunića među kućnim ljubimcima, dolazi na Zekanje u Zoo kako bi Vam pomogla odgovoriti na sva Vaša pitanja o mekanim, zekanim dušama!

8. Facepainting (Bojanje lica) Edukativni trg od 11-17 sati
Mališani će u Zoološkom vrtu besplatno moći obojiti lice, a očekuju ih i animacija razigranih maskota te sitni darovi iznenađenja.

10. Edukativna radionica Poliklinika Ghetaldus – ”Kako vide životinje” Edukacijski centar I.
Prva radionica uz stručne osobe – Kako životinje vide?
Trajanje od 12:00 do 12:45 sati
Napomena: maksimalno 30-oro djece stane u predavaonicu Edukacijskog centra, na štandu Poliklinike Ghetaldus, sat vremena prije radionice biti će predbilježbe.

11. Abeceda roditeljstva – edukativna radionica – Roditelji 21. stoljeća (Edukacijski centar II.)
15:00 – 16:00 sati Jedna od najposjećenijih radionica biti će gost i na Zeknju u Zoo, a odgovora na pitanja zašto je danas važno educirati roditelje, budući su se uvijeti života izuzetno promijenili i moderan način odrastanja djece ne nalikuje više odgoju kakav je bio nekoć ili čak do nedavno.

12. Sport Educa – vježbanje – Olimpijada za najmlađe (Edukacijski trg)
10:30 – Warm up! uz Pilates studio Tao
11:00-13:00 – Mini Olimpijada by Sport Educa
12. Zmaj Anđelko –nagradna igra (društvena igra) i čitanje knjige (Zebrin trg)
11:00 – 17:00 sati Igranje društvene igre Zmaj Anđelko i čitanje slikovnice.

13. Twirling-mažoretni klub Sveta Nedelja (Edukativni trg)
11:00 sati Edukativni Ttrg , 12:00 sati Zebrin Trg, 13:00 sati Edukativni trg

14. Mađioničar (Edukativni trg)
14:00 – 14:30 sati

Kada ste zadnji put bili na oftalmološkom pregledu? Javite nam se i rezervirajte svoj termin!

Naručite se online